چرا مهاجرت؟

گروه آیلند

چرا مهاجرت؟

چرا مهاجرت؟

 

مهاجرت عمری به قدمت بشر دارد. بسیاری از اقوام و ملل در طول تاریخ همواره در جستجوی ناشناخته ها، رسیدن به فرصتهایی زندگی بهتر اقدام به سفر به سرزمینهای جدید نموده اند و ترکیب متنوع جمعیتی بسیاری از ملل از نتایج همین حس ماجراجویی بشر بوده است. سیر در زمین و شناخت فرهنگهای سایر ملل هم از توصیه های برخی ادیان برای پیروان خود بوده است. مهاجرت میتواند فرصت های قابل توجهی را تجربه زندگی بهتر فراهم ­کند در حالیکه بدون داشتن اطلاعات صحیح میتواند تبدیل به شکست یا کابوسی بزرگ شود. اگر قصد مهاجرت دارید، قبل از اقدام می­بایست تعدادی سوال از خودتان بپرسید.

چرا قصد مهاجرت دارم؟

بسیاری از مردم بخاطر موقعیت های کاری مهاجرت می­کنند ولی این موضوع همیشه بزرگترین دلیل مهاجرت نیست. برای کمک به تقویت استاندارد زندگی و کار در کشوری دیگر، باید درباره پاسخ به این سوال مطمئن باشید. پاسخ به این سوال به شما کمک خواهد کرد که چالش هایی را که در مسیر با آنها برخورد می­کنید، راحت تر پشت سر بگذارید.

امنیت کاری ام در کشور مقصد چگونه خواهد بود؟

اگر پیشنهاد کاری در کشور مقصد دارید، با خود فکر کنید که چه اندازه امنیت دارد؟ شرایط آن به چه شکل خواهد بود؟ اگر مجبور شوید از آن کار استعفا دهید چگونه از لحاظ مالی خودتان را حمایت می­کنید؟ علاوه بر این، چگونه می­توانید مطمئن باشید که واجد شرایط کار کردن در خارج از کشور خواهید بود؟شما باید همه چیز را با دقت برنامه ریزی کنید. تجربه و مهارت های شما در یک کشور جدید می­تواند بسیار دشوار باشد، این موضوع معمولا یک سرخوردگی برای بسیاری از مهاجران تازه وارد است. اگر می خواهید در رشته کاری سابقتان باقی بمانید، این اغلب به این معنی است که نیاز به آموزش مجدد در این زمینه و همچنین آموزش زبان نیز خواهید دارید. مهارت­های پزشکی و مهندسی قابل انتقال هستند، اما معمولا نیاز به آموزش بیشتر در کشور مقصد دارند. مهاجران باید یاد بگیرند چگونه با زندگی جدید سازگار شوند زیرا انتظارات شغلی می تواند بسیار ناامید کننده باشد. بسیاری از مهاجران کسب و کار جدید خود را راه اندازی می­کنند که اغلب به کسب و کارهای موفق تبدیل می شوند. اگر قصد مهاجرت دارید می­توانید راه اندازی کسب و کار جدید را بعنوان یک گزینه در نطر بگیرید.

آیا کسی را آنجا می­شناسم؟

مهاجرت کردن ممکن است باعث تنهایی شما شود. ممکن است عادت های اجتماعی متفاوتی را نسبت به قبل داشته باشید که باعث شود احساس ناراحتی کنید بخصوص اگر نفوذ اجتماعی کمی داشته باشید. اگر در کشور مقصد دوست و آشنایی ندارید، می­توانید به این فکر کنید که گروه ها مکان های مناسبی برای آشنا شدن با افراد جدید می­باشد. محل کار و دانشگاه شما از واضح ترین مثال هاست. بعلاوه گروه های meetup.com، Couchsurfing و Burner Community از جمله سایر مثال هاست. شما باید اجتماعی باشید تا بتوانید با افراد جدید آشنا شوید زیرا آنها بصورت خودجوش جلوی در خانه شما ظاهر نخواهند شد!

آیا می توانم ارتباط برقرار کنم؟

اگر به کشوری مهاجرت می­کنید که همزبان شما نیستند، ببینید آیا کسی همزبان شما در آن کشور هست یا خیر؟ آیا برای دوستان پیدا کردن تلاش خواهید کرد؟ برنامه ی شما برای یادگیری زبان آنها چیست؟ بعضی از کشورها همانند سوئد برنامه های یادگیری زبان دارند که مهاجرین می­توانند بدون هزینه زبان آن کشور را بیاموزند.

آیا می­توانم تفاوت ذائقه ای را بپذیرم؟

ممکن است سس تند مورد علاقه تان، غذا یا صبحانه مورد علاقه تان فقط در مقادیر کم در دسترس باشد حتی اگر هم موجود باشد به احتمال زیاد قیمت آن بالا خواهد بود. ولی شما می توانید طعم های جدید و هیجان انگیز مورد علاقه خود را کشف کنید.

مخارج و وضعیت های پرداخت مالیات جایی که می­روم چگونه است؟

اگر شغلی با درآمد عالی به شما پیشنهاد ممکن است بسیار هیجان انگیز باشد تا زمانی که متوجه شوید درصد زیادی از درآمدتان صرف پرداخت مالیات می­شود. فکر کردن به این موضوعات ممکن است به نظر خسته کننده بیاید، اما در واقع به طور باور نکردنی ای به زندگی روزانه تان مرتبط است. شما می­بایست حساب بانکی خود را باز کنید و نحوه پرداخت صورتحساب ها را بیاموزید و گاهی اوقات ممکن است با موقعیت های ناگواری روبرو شوید. به عنوان مثال، شهروندان امریکایی مجبورند همچنان مالیات خود را حتی زمانیکه آنجا را ترک کرده اند و قصد بازگشت ندارند، برای باقی عمرشان پرداخت کنند. پیش از مهاجرت اطمینان حاصل کنید که در یک وضعیت ناخوشایند قرار نخواهید گرفت که باعث پشیمانی شما بشود.

قصد مهاجرت دارم یا می­خواهم از شرایط فرار کنم؟

این موضوع بسیار مهم است. قابل احترام است که شما بخاطر ماجراجویی و تجربه های جدید مهاجرت می­کنید اما اگر شما در تلاش برای فرار از یک وضعیت بد یا خودداری از مواجهه با شرایط احساسی در کشور خود هستید، مطمئن باشید که مجبور به روبرویی با این شرایط حتی پس از مهاجرت هم خواهید شد.