سوالات متداول

گروه آیلند

سوالات متداول در خصوص مهاجرت به کانادا

سوالات متداول

کانادا مانند بسیاری از کشورها برای تعداد مهاجران محدودیت نمی­گذارد. بنابراین سالانه متقاضیان بیشتری نسبت به سال های گذسته می­توانند اقدام کنند.طبق قانون فعلی کانادا تمامی پرونده هایی که به این کشور فرستاده می­شوند بدون درنظر گرفتن تعداد متاضیان، پردازش یا process می­شوند.

 

Permanent Resident در کانادا به چه معنی است؟

Permanent Residence در کانادا به معنی “مهاجرت به کانادا” می­باشد. نتیجه نهایی این فرآیند صدور کارت PR می­باشد. لازم بذکر است که کسانیکه کارت PR دارند نمیتوانند رای دهند و درصورت انجام جرم های خاص دیپورت می­شوند.

 

نیروی متخصص چه کسانی هستند و چرا کانادا به آنها نیاز دارند؟

تحقیقات نشان داده که تعداد متقاضیان نیروی متخصص رو به افزایش است. دو سوم موقعیت های شغلی موجود نیازمند تحصیلات دانشگاهی هستند. نیروی متخصص همچنین در بازار کار موفقتر از سایر مهاجرین هستند، سریعا به درآمد همتایان کانادایی می­رسند و بالاترین درآمد متوسط را کسب کرده اند.

 

سیستم نیروی متخصص کبک چگونه کار می­کند؟

کانادا در خصوص نیروی متخصص در حال رقابت با کشورهایی همانند استرالیا، زلاندنو می­باشد. هردوی این کشورها در تعداد پرونده های در حال پردازش یا process محدودیت می­گذارند. در استرالیا متقاضیان براساس یک سیستم امتیازبندی مورد ارزیابی قرار می گیرند. در صورتی که افراد با ۱۲۰ امتیاز پذیرفته می­شوند و کسانی که ۱۰۰ تا ۱۲۰ امتیاز دارند برای دو سال حفظ می­شوند و پرونده های پردازش نشده نیط به متقاضیان بازمی­گردد.

برخلاف استرالیا و زلاندنو، کانادا موظف است تمامی پرونده هایی را که دریافت می­کند، پردازش کند حتی اگر تعداد پرونده ها زیاد باشد.

 

چرا زمان پزدازش پرونده ها طولانی است؟

پردازش تمامی پرونده ها به انضمام سوء پیشینه و آزمایشات پزشکی(Medical) زمانبر است. زمان پردازش بسته به این دو فاکتور متغیر است. معمولا متقاضیانی که Job Offer دارند زمان پردازش کمتری نیز دارند و اینگونه اولویت ها به معنی زمان پردازش بیشتر برای سایرین متقاضیان می­باشد.

 

آیا زمانیکه پرونده ام رد شد من اطلاع داده خواهد شد؟

در حال حاضر تمامی متقاضیان از تصمیم نهایی توسط دولت کانادا در مورد درخواست خود مطلع خواهند شد.

 

آیا مقامات مهاجرت کانادا یا سفارت به من کمک می کنند تا پرونده خود را آماده کرده و قبل از اقدام اطمینان حاصل کنم که همه چیز صحیح است؟

خیر. این دسته از خدمات دیگر توسط دولت ارائه نمی شود.

 

مشاور مهاجرت مرا واجد شرایط مهاجرت به کانادا می­داند. اگر من بدون کمک او درخواست کنم، آیا صد در صد موفق می­شوم؟

خیر. حتی اگر شما واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشید، قبولی شما گارانتی شده نیست. درخواست شما باید مطابق با مقررات مهاجرت و همراه با اسناد مناسب جهت تأیید وزارت مهاجرت کانادا ارسال گردد. راه های انجام این کار همیشه به وضوح توسط مقامات مهاجرت مشخص نشده و باعث می شود بسیاری از متقاضیان مسیر نادرستی را در پیش بگیرند که منجر به رد پرونده آنها می­شود.

 

زمانیکه کارت PR ام را اخذ کردم، آیا باید در کانادا بمانم؟

متقاضی می­بایست در ۵ سال مدت زمان ۲ سال را در کانادا سپری کنند.

 

چگونه می­توانم شهروند کانادا شوم؟

پس از ورود به کانادا متقاضی می­بایست مدت ۳ سال از ۵ سال را بعنوان Permanent Resident در کانادا سپری کند.

 

من می خواهم پدر و مادرم را در پرونده اقامت دائم در کانادا به عنوان وابستگان اضافه کنم. آیا میتوانم این کار را انجام دهم؟

تنها همسر و فرزندان وابسته می­توانند در پرونده قرار گیرند اما والدین خیر.البته شما می­توانید والدین خود را اسپانسر کنید.

 

من می خواهم فرزندانم را در پرونده اقامت دائم کانادا کانادا اضافه کنم. آنها بیش از بیست و دو (۲۲ سال) سن دارند. آیا میتوانم این کار را انجام دهم؟

متاسفانه خیر.

 

چه کسانی باید در مصاحبه حضور داشته باشند؟

متقاضی و همسر (در صورتی که در پرونده باشد) به طور کلی لازم است که در مصاحبه شرکت کنند. در برخی پرونده ها همسر از حضور در مصاحبه معاف یا waive می­شود.

 

آیا داشتن وابستگان و خانواده در کانادا کمک می­کند؟

متقاضی اصلی ۵ امتیاز برای حضور وابستگان درجه یک در کانادا اخذ می­کند.

 

چه کسی می­تواند متقاضی اصلی پرونده زوجین باشد؟

کسی که امتیاز بالاتری کسب کند می­تواند متقاضی اصلی پرونده باشد.

 

آیا یک متقاضی نیروی متخصص می­بایست شرایط مالی خاصی داشته باشد؟

متقاضی می­بایست نشان دهد که برای حمایت از خود پول کافی دارند. میزان ۱۰,۰۰۰ دلار برای متقاضی اصلی و میزان ۲۰۰۰ دلار برای هر متقاضی وابسته. این مبلغ برای مخارج ۶ ماه اول می­باشد.

 

آیا ممکن است زمانیکه خانواده PR دریافت کردند در ابتدا یکی از اعضای خانواده به کانادا برود سپس باقی اعضا؟

هر ویزا یک تاریخ انقضایی دارد و متقاضیان می­بایست تا قبل از انقضا وارد کانادا شوند (قانونا یک سال بعد از انجام آزمایشات پزشکی یا Medical). متقاضی اصلی میبایست در ابتدا وارد شود و سپس باقی اعضا می­توانند بروند. اگر متقاضی تا زمان مشخص شده وارد کانادا نشود می­باست کل پروسه را مجددا انجام دهد.