تغییرات در قانون شهروندی کانادا از پاییز ۲۰۱۷

گروه آیلند

سه شنبه , ۵ دی , ۱۳۹۶

0 بار

تغییرات در قانون شهروندی کانادا از پاییز ۲۰۱۷

همانطور که می دانید شما اگر برای اقامت در کانادا اقدام کنید نه تنها باید شرایط را داشته باشید و همچنین تشکیل پرونده بدهید. بلکه لازم است همیشه از قوانین جدید کشور کانادا راجع به مهاجرت در این کشور مطلع شوید.

که در این جا ما یکسری از تغییرات در قانون شهروندی را که از تاریخ ۱۱ اکتبر ۲۰۱۷ یعنی مصادف با ۱۴ مهر انجام شده است برای شما توضیح خواهیم داد.

تفاوت های بین قوانین جدید و قدیم شهروندی کانادا

۱- یکی از قوانینی که شما باید پیش از تقاضای شهروندی در کانادا انجام می دادید در قانون قدیم این بود که چهار سال از شش سال را در کانادا حضور داشته باشید. اما حال با توجه به قانون جدید دولت فدرال شما تنها به مدت سه سال از پنج سال را باید قبل از تقاضای شهروندی در کشور کانادا حضور داشته باشید.

۲- در قانون قدیم شما موظف بودین که مدت چهار سال از شش سال را در صورت پرداخت مالیات بر در آمد کانادا را پرداخت کنید که حال این مدت به سه سال از پنج سال تغییر کرده است.

تغییرات در قانون شهروندی کانادا از پاییز ۲۰۱۷

تغییرات در قانون شهروندی کانادا از پاییز ۲۰۱۷

۳- در قانونی که قبلا وجود داشت اگر شما می خواستید که تقاضای شهروندی در کانادا کنید حداقل باید ۱۸۳ روز از هر سال و در طول ۴ سال از شش ماه را در کشور کانادا حضور فیزیکی داشته باشید اما در قانون جدید این ماده کاملا حذف شده است.

۴- در قانون پیشین دولت فدرال کانادا اگر شما با ویزای موقت کانادا و به بهانه تحصیل در کانادا یا کار در این کشور حضور داشتید تعداد روزهایی که در این کشور بودید به هیچ وجه جز روزهای حضور فیزیکی شما محسوب نمی شد در صورتی که در قانون جدید اگر شما با ویزای موقت یعنی تحصیل یا کار به این کشور بروید و قبل از اینکه مقیم دائم شوید هر روز شما بعنوان نیم روز محاسبه می شد.

۵- متقاضیان برای گذراندن پروسه شهروندی باید حتما از زبان و دانش شهروندی بهره مند می شدند که این مربوط به سنین ۱۴ تا ۶۴ سالگی بود اما حال در قانون جدید به سن ۱۸ تا ۵۴ تغییر یافته است.

با تشکر / آیلند ویزا – مهاجرت به کانادا