افزایش جمعیت مهاجر در کانادا

گروه آیلند

پنج شنبه , ۲۳ آذر , ۱۳۹۶

0 بار

افزایش جمعیت مهاجر در کانادا

هنگام مهاجرت به کشوری تنها به دنبال اقامت دائم در آن کشور هستیم و برایمان فرقی نمی کند که در کدام استان ساکن باشیم. اما کشور کانادا با برنامه ریزی سعی می کند به جای اینکه آمار مهاجران در استان هایی مشهور انتاریو را بالا ببرد سعی کند که تمامی استان ها و شهرهای کانادا پذیرای مهاجران باشد.

به واقع شاهد افزایش جمعیت مهاجر در کانادا هستیم به طوری که آمارها حاکی از آن است که رشد مهاجران از ۲۰٫۶ درصد در سال ۲۰۱۱ به ۲۱٫۹ درصد در سالهای اخیر رسیده است . و جالب است بدانید که بیشتر این مهاجرت ها از طریق مهاجرت اقتصادی رخ داده است.

توافق در مورد پذیریش بیشتر در کانادا

در سال ۱۹۲۱ نزدیک به ۲۲٫۳ درصد از جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل دادند اما  در حال حاضر در شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال خیلی از مهاجران ساکن هستند و به طور کلی نزدیک به ۷٫۵ میلیون از جمعیت کشور کانادا را مهاجران تشکیل می دهند که شاید بییشترین آنها از سمت آسیای میانی و از بین کشورهای فیلیپین، ایران، پاکستان، سوریه، چین و کره جنوبی باشد.

و نزدیک به ۱۱٫۶ درصد از مهاجران در سال ۲۰۱۶ مربوط به پناهندگان کشور سوریه بود که نشان می دهد بیشترین مهاجر سوری در بین کشورهای دیگر را کانادا گرفته است.

 

 

افزایش جمعیت مهاجر در کانادا

 

ونکوور، تورنتو و کلگری جای مناسب برای مهاجرت

در حال حاضر این شهرها جز شهرهای برتر در جهان هستند که بهترین امکانات رفاهی، پزشکی را شامل می شوند و در این بین باعث شده است که درصد زیادی از مهاجران در این شهرها ساکن شوند.

بیشترین مهاجرت از طریق مهاجرت اقتصادی کانادا

جالب تر اینکه در ژانویه ۲۰۱۵ طبق توافقات بیشترین مهاجرت از طریق اقتصاد کانادا رخ داده است. به طور کلی در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ آمارها نشان می دهد که نزدیک به ۶۰ درصد از مهاجران یعنی از هر پنج نفر سه نفر از آنها از طریق مهاجرت اقتصادی وارد کشور شده اند.

سیستم اکسپرس اینتری

این یک سیستم جدید است که در طی سالهای اخیر توانسته است بیش از ۱۴۰ هزار دعوت نامه ITA را صادر کند و این نشان دهنده موفقیت بالای سیستم جدید است.

 

با تشکر / آیلند ویزا – مهاجرت به کانادا